Урок в
підготовчому класі
(З дітьми з
особливими потребами.)
Вчитель-методист Курбатова В.В.
2016р. листопад
Тема. Свійські тварини.
Мета: дати поняття «Свійські тварини», вчити
вимовляти ключові слова з теми: тварини,
свійські, вівця, собака, кішка, кінь,коза, свиня ;дієслова ( без вживання
терміну) – мекати, нявчати, іржати, стригти, бігти; прикметники: кучерявий,
довгошерстний, стрункий, жвавий;
корегувати і розвивати фонематичне сприйняття, розвивати артикуляційний
апарат, мілку моторику рук, виховувати
бережне ставлення до тварин.
Обладнання: дзеркало, олівці, предметні картинки з
зображенням свійських тварин, презентація «Свійські тварини»
Хід уроку.
I.Організаційний момент. Вправа «Посміхнемось один
одному, щоб урок у нас пройшов весело».
II. Актуалізація опорних знань.
Артикуляційна гімнастика:
«посмішка», «кулька», «часики».
III.Повідомлення теми і мотивації
уроку.
1.Переказ казки “Ріпка» (презентація казки, додається)
-Які тваринки прийшли на допомогу
дідусеві?( собака Жучка, кицька Варварка,мишка).
2.Гра. на розпізнавання звуків.
Показ предметної картинки –миші. Хто це? Я буду називати слова, а ти як почуєш
слово «миша» , плесни в долоні: мишка, миска,
мишка, мишка, мушка , сушка, мишка, нишка, мишка.
Виділення першого
звука в слові «миша»
3.. Послухай хто ще прийшов до нас сьогодні на
урок.
Сидить котик на воротях
У червоненьких чоботях
-Няв-няв-няв, Няв –няв
–няв,
Всіх він весело
вітав.
Гоп, гоп,
кізонька,
Гоп, гоп
–сіренька,
Гоп, гоп
–біленька, у нашої кізоньки
Чотири
ніжоньки.
Гайда, гайда, гайда, да,
Гарна в коника хода,
Поводи шовкові
Золоті підкові.
Золоті підкові.
Он корівонька
пішла
Пастись
на травицю,
Нам
корівонька дала,
Молока
дійницю.
Прийшли до нас звірятка,
Котик, песик, козенятко і
корова-
В нас сімейка пречудова,
Живуть ці звірі біля
людини,
Їх називають свійські тварини.
-Про яких тваринок іде
мова, назви їх.( котик, кізонька, корівка,
песик)
-Які звуки видає киця?
Кізонька? Корівка? Песик? Коник?
4. Опис тваринки за
предметними картинками. Розкажи за планом:
-Як називається тваринка?
-Як виглядає?
-Як називаються її
дитинчата? Під час усної розповіді слідкувати,щоб учень використовував «
ключові слова».
5. Ігрова вправа – назви
приміщення, де живе свійська тварина. Вчитель виставляє зображення тварини, а
учень називає приміщення, де вона живе.
Фіз.хвилинка . Вправа
«Чоловічки. Імитуємо ходьбу « чоловічків» за допомогою вказівного і середнього пальців.
Вправа. Викладання
квасолі в квадраті.
6. Робота в зошиті «Промінчик
знань» с.!2.
-Роздивись
малюнки. Як називаються ці тварини?
Хто з тварин зайвий? (кабан). Чому? Це дика тварина.
- Визнач, чим ласує кожна
тваринка?
7. Яка в тебе є улюблена
тваринка? Хто за нею доглядає?
8. Підготовка руки до письма. Робота в зошиті
№2.с.12
Проведи ламані лінії:
- за зразком;
-допоможи метелику
дістатися до квіточки, бджілці - до
вулика.
Фіз .хвилинка «Ми писали,
ми трудились,
Наші пальчики
втомились.
Якщо пальці розімʼяти –
Можна знову
працювати.
-Допоможи пташкам зібрати
всі зернята. Проведи ламані лінії спочатку за пунктиром, а потім – самостійно.
IV. Підсумок уроку. Вірш М. Познаньскої «Коли киця любить, А коли сердиться.»
Киця любить, як по спинці
Гладжу киценьку свою,
Як дарую їй гостинці,
Кашку, молочко даю,
Киця сердиться на мене,
Як смикну її за хвіст:
Очі зробляться зелені
І не пʼє тоді
й не їсть.
-Що любить котик?
-Чого не можна робити з
котиком?
Так. Не можна ображати котика, і не тільки
котика , а й інших тварин.
Комментариев нет:
Отправить комментарий