Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам`ятаю. Те, що я роблю, я розумію. Конфуцій

понедельник, 30 января 2017 г.

Курси

ІКТ

Презентація В. Сухомлинський

Виступ на обласній конференції



Смолінське навчально- виховне обʼєднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –гімназія – позашкільний навчальний заклад»
Кіровоградської області, Маловісковської районної ради.





Виступ на обласній конференції.
«Використання спадщини В.О.Сухомлинського»





                                                       Вчитель – методист
                                                       В.В. Курбатова.


                                    2016 рік.
                 «Що було головним в моєму житті?
                           Без вагань відповідаю:   любов до дітей»
                                                                 В.О.Сухомлинський



Хто він?
Жила собі  на землі Людина. Вчилася , трудилася, ходила до школи, свою землю любила. Вирішила Людина красу довкілля дітям подарувати – вчителем стати . Поїхала зі свого села до Кіровограда і там , В інституті , вивчилася на вчителя. Тільки не довелось Людині довго на землі своїй працювати. Налетіли вороги – чорні яструби. Поранило Людину. Найкращі лікарі лікували його, вилікували поранену руку і тіло, але на війну більше Людина йти не могла. 

Урок розвитку мовлення



Смолінське навчально-виховне обʼєднання
«Загальна школа I-III ступенів,гімназія,позашкільний навчальний заклад»


            Урок розвитку мовлення в 2 класі
«Жовте листячко летить, під ногами шелестить»
                             Підготувала вчитель методист        
Курбатова Валентина Василівна


                                                                               
2016 р.
                                                                 
Тема: «Жовте листячко летить,під ногами шелестить».
Мета:Ознайомити учнів  із значенням образних слів і словосполучень у реченні і тексті; збагачувати словник дітей образними висловами, розвивати в школярів уміння будувати речення, виховувати спостережливість. Інтерес до українського слова.

Виступ на МО



Смолінське  навчально –виховне  об΄єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- гімназія – позашкільний навчальний заклад» Кіровоградської області Маловисківської районної ради.




Тема. «Інтегровані уроки як форма організації навчання у початковій школі»


                                                       Курбатова Валентина Василівна
                                                        Вчитель методист
                 
  


                                            2017 рік.


Інтегрований урок як нова форма організації  навчання  у початковій ланці освіти
Переорієнтація суспільства на розвиток людини зумовили якісно нові вимоги до вивчення шкільних предметів. Дисциплінарна організація знань, що відповідала певному історичному етапові, нині поступається місцем новій, нетрадиційній. Такий розвиток науки передбачав ще В.Вернадський: “Справа в тому, – зазначав він, – що ріст наукового знання ХХ століття швидко стирає межі між окремими науками. Воно дедалі більше спеціалізується не за науками, а за проблемами. Це дає змогу, з одного боку, надзвичайно глибоко вивчати явище, а з іншого – охоплювати його з усіх точок зору”
Важливим напрямком методичного оновлення уроків, як зазначає О.Савченко,  є проведення їх на основі інтеграції змісту, відібраного з кількох предметів і об’єднаного навколо однієї теми .

четверг, 26 января 2017 г.

Виступ на батьківській конференції



Смолінське навчально- виховне об  єднання
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія – позашкільний навчальний заклад» Кіровоградської області, Маловисківського району

Виступ
«Насильство в сім΄ї»

Вчитель –методист
                                   Курбатова Валентина Василівна
2016 н.р.

                             Насильство в сім’ї
За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї — це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи еконо­мічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як лю­дини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізично­му чи психічному здоров'ю". Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти .
Закон розрізняє чотири види домашнього насильства:
• фізичне;
• психологічне;
• економічне;
• сексуальне.
Фізичне насильство в сім'ї — це навмисне нанесення побоїв, тілесних уш­коджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до по­рушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.
Сексуальне насильство в сім'ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї.
Психологічне насильство в сім'ї — це насильство, пов'язане з тиском од­ного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або пог­рози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподі­яти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.
Економічне насильство в сім'ї — це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані нате, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого.
На жаль, це дійсно так. За даними соціологічних досліджень, серед розлу­чених жінок кожні три з чотирьох опитаних потерпали від домашнього на­сильства. Офіційна статистика Міністерства внутрішніх справ (станом на 1 листопада 2004 року) свідчить, що більше ніж 81 тисяча осіб перебувають на обліку за вчинення насильства в сім'ї.
Чому це відбувається? По-перше, тому, що метою домашнього насильства завжди є встановлення контролю над жертвою, коли кривдник намагається бути єдиним "розпорядником" її життя. Підкоряючись, жертва стає безпо­радною, не може правильно оцінювати ситуацію, більше навіть не нама­гається себе захистити. В такому стані постраждалі від домашнього насиль­ства часто самі відмовляються від спроб їм допомогти. По-друге, тому, що в українському суспільстві "не прийнято" розповідати про такі речі. На жаль, ми стикаємося зі "змовою мовчання"та прихованим осудом потерпілих від насильства в сім'ї: наприклад, розумна жінка, маючи науковий ступінь і досягши успіху в службовій кар'єрі чи бізнесі, не може говорити про те, що її б'є чоловік, який сам обіймає керівну посаду. А мати не може визнати, що її рідний син знущається над нею: вона, мовляв, "сама винна" в тому, що не догодила, не так виховала, не зберегла сімейного во­гнища. Така позиція хибна. Ніхто, ніколи і ні за яких обставин не має стати жертвою домашнього насильства, бо насильство — це злочин. У суспільстві утвердилися й багато інших стереотипів щодо насильства, які перешкоджають подоланню цього явища. А, мабуть, найбільше згубно впливають на суспільну думку уявлення проте, що поодинокі випадки аг­ресії не є насильством. Насправді це не так. Прояви домашнього насиль­ства мають циклічний характер: випадок насильства — примирення — заспокоєння — посилення напруги — і знову насильство. Кожного на­ступного разу цей цикл може скорочуватися в часі, а насильство — ста­вати більше інтенсивним та жорстоким.
Тема попередження сімейного насильства вже багато років знаходиться у центрі міжнародного обговорення. У країнах Західної Європи і Північної Америки ця проблема більше двох десятиріч міститься в полі зору громадськості й тому досліджена набагато краще, ніж в Україні. До останнього часу в нашій державі було накладено своєрідне табу на обговорення як проблем насильства над дітьми та жінками, так і проблем насильства проти особистості в цілому. Окремі випадки, що ставали надбанням громадськості, трактувалися як дії маніяків або карних злочинців. Лише останніми роками суспільство починає усвідомлювати катастрофічні масштаби проблеми.
Так, зокрема, Харківський центр жіночих досліджень розробив проект закону «Про попередження насильства в сім’ї», який 17 листопада 2001 року був прийнятий Верховною Радою України. Прийняття цього закону дозволило вирішити цілий ряд проблем. Уперше на законодавчому рівні було закріплено поняття насильства в сім’ї, визначено, які органи здійснюють заходи щодо попередження насильства в сім’ї, яким чином реагують державні органи, коли насильство вже відбулося, якою є відповідальність за вчинення таких дій.
На даний момент Харківський центр жіночих досліджень займається підготовкою видання, присвяченого психологічним та медичним наслідкам насильства проти жінок та дітей, а також соматичним, психічним індикаторам та особливостям поведінки жертв насильства в сім’ї. Одними із завдань Харківського центру жіночих досліджень на цей час є апробація використання цих індикаторів у повсякденній роботі дільничних інспекторів та соціальних робітників; а також внесення змін до українського законодавства для закріплення можливостей використання індикаторів на офіційному рівні.
Найбільш гостро проблема насильства в сім’ї постає перед неповнолітніх громадян. Це пов’язано здебільшого з вразливістю та необізнаністю дітей. Вразливість дітей до насильства пояснюється їх фізичною, психічною та соціальною незрілістю, а також залежним (підлеглим) становищем по відношенню до дорослих, незалежно від того, чи є це батьки, опікуни, вихователі, вчителі. Нерідко буває важко виявити, чи мало місце в ситуації насильства в сім’ї психологічне насильство, чи справа обмежувалася лише фізичним або економічним насильством. Тому створення індикаторів психологічного насильства в сім’ї щодо дітей і використання їх у практиці роботи міліціонерів та соціальних робітників є дуже важливим.
Згідно чинного законодавства, психологічне насильство в сім’ї проявляється в образах із використанням лайливих слів та криків, які принижують честь і гідність члена сім’ї, образливих жестах із метою приниження члена сім’ї або тримання його в атмосфері страху. Психологічне насильство проявляється також у брутальному ставленні до родичів чи друзів члена сім’ї; шкоди, що її спричинено домашнім тваринам; у знищенні, пошкодженні, псуванні або приховуванні особистих речей, предметів, прикрас тощо.
Ознаками такого насильства над дітьми можуть слугувати:
замкнутість;
демонстрація повної відсутності страху;
неврівноважена поведінка;
агресивність, схильність до нищення й насильства;
уповільнене мовлення, нездатність вчитися;
надто висока зрілість та відповідальність у порівнянні зі звичайними для цього віку;
уникання однолітків, бажання гратися лише з маленькими дітьми;
занизька самооцінка;
тривожність;
намагання справити враження людини, що живе в злиднях;
демонстрація страху перед появою батьків;
страх фізичного контакту, острах іти додому;
депресія, спроби самогубства;
уживання алкоголю або наркотиків;
психосоматичні хвороби, на кшталт болю в животі (неврастенії);
нав’язливі страхи (фобії);
насильство по відношенню до свійських тварин, та взагалі до більш слабших істот;
почуття провини за отримання фізичних ушкоджень;
Крім того, до різновидів психологічного насильства над дітьми, зокрема, належать:
1) використання "привілеїв" дорослих:
поводження з дітьми як із рабами чи слугами;

Виступ на батьківській конференції



Смолінське навчально- виховне об  єднання
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія – позашкільний навчальний заклад» Кіровоградської області, Маловисківського району

Виступ
«Насильство в сім΄ї»

Вчитель –методист
                                   Курбатова Валентина Василівна
2016 н.р.

Календарне планування II семестр для учнів підготовчої груп з ЗПР


 52
Новорічні свята. Допоможи Дідові Морозу та Снігурочці потрапити на новорічне свято. Штрихуємо та розфарбовуваємо будиночки.  Робота над оповіданням В.О.Сухомлинського «Лялька з відбитою ручкою»
Ст..31

16.01
53
Цирк. Знаходження відмінностей. Поповнення словаря, словами: «клоун», «цирк». Поділ цих слів на склади. Визначення першого звука.   штриховка прямими лініями за зразком (кульки).
Ст..32
).
17.01

Цирк. Р.М. Усне складання речень «Якого артиста ти бачиш?».Поділ речення на слова. Визначення першого звука в словах. Штрихування прямими лініями за зразком(грибочки та листочки).
Ст..32
Ст..32
18.01
55
Цирк .Розширення словникового запасу. Складання  речень за малюнком. Поділ речень на слова. Визначення першого звука в словах: «пудель»,  «вистава». «жонглер». Робота з Д.К. В.О. Сухомлинський. «Лялька з відбитою ручкою»
Ст..33
Ст..33
19.01.
56
РИБИ. Співвідношення предметів з малюнком: «Розкажи, якби ти впіймав Золоту рибку, про що б ти її попросив?» Визначення першого звука в слові «риба» і в інших словах. Відгадування загадок. Відтворення нескладних комбінацій з прямих ліній,штриховка прямими лініями за зразком.

Ст..34
Ст..34
23.01
57
Риби. Відповіді на запитання вчителя. «Поміркуй, хто живе в річці, а хто – в морі?».  З΄єднення їх у групи. (За малюнком) Штрихування рибок хвилястими та вигнутими лініями за зразком.
Ст..35
Ст.35
24.01
58.
Побутова техніка. Співвідношення предметів з малюнками,назва слів , що означають назву предметів, дію предметів, ознаку. Відгадування загадки ,опис предмета (курча). Зафарбовування відгадки відповідним кольором.
Ст..36
Ст..36
25.01.
59.
Побутова техніка . Співвідношення предметів з малюнками. Назва зображених  предметів. Обведення за пунктиром  синім кольром..
Ст..з6
Ст..36
26.01.
60.
Побутова техніка. Побутова техніка. Назва предметів побутової  техніки. Опис предметів.  Штрихування  фігур за пунктиром.
Ст..37
Ст..37
30.01
61
Побутова техніка. Практичне розрізнення слів, що позначають один або кілька предметів. Відгадування загадок. Обведення зірки за пунктиром. Відповіді на запитання вчителя. Визначення першого звука в словах:(зірка, небо,люди)
Ст..37
Ст..37
31.01
62
Зоопарк . Монологічне мовлення. Відтворення чужого мовлення .Поповнення  і розширення  словникового запасу по даній темі. Штрихування  за зразком. Р.М. За запитаннями вчителя побудувати короткі  зв΄язні висловлювання.
Ст.38
Ст..38
01.02
63
Зоопарк .Самостійне висловлювання, коментування власних дій. Групування предметів. Р.з Д.кн. В. Сухомлинський «Хай я буду ваша, бабусю»
Ст..38
Ст..38
02.02.
64

Зоопарк. Практичне розрізняння слів , що позначають один або кілька предметів. Складання простих речень. Визначення першого звука в словах «Крокодил», «крокодили». Обведення ламаних ліній за зразком.
Ст..39
Ст..39
06.02
65.
Зоопарк. Слова,що належать до певних  тематичних груп. Визначення першого звука в словах: « пава», «лев», «поні». Відгадування загадок.
Ст..39
Ст..31
07.02
66.
Місто. Село. Сприймання на слух зверненого мовлення . Робота за картинкою. «Де ти живеш: у місті чи селі?». Штрихування  будиночка за зразком.
Ст..40
Ст41
08.02.
67
Місто. Село. Об΄єднання предметів в групи за розміром , за формою. Штрихування  за зразком.
Ст40
Ст. 41
09.02.
68
Місто . Село. Слова, що позначають приналежність. Поміркуй, що дає село місту. Що дає місто селу? Штрихоування прямими лініями .
Ст..41
Ст..42.
13.02.
69
Місто. Село. Самостійне виконання дій, завдань. Визначення першого звука в словах: «високий».  «низький». Складання простих речень з цими словами.
Ст..41
Ст.. 31.

7о.
День народження. Робота за малюнком. Р.М. Проговорювання, розуміння лексичного значення  слів та їх застосування. Штрихування солодощів за зразком.
Ст..42
Ст. 40
15.02
71
День народження. Орієнтування на площині аркуша паперу. «Намалюй подарунок, яким би ти привітала свою подругу». Відповіді на запитання вчителя. Р.Д.Кн. В. Сухомлинський  «Як дівчинка побачила себе»
Ст..42.
Ст.. 40.
16.02
72
День народження. Порівняння предметів за формою, величиною та розташуванням у просторі. Поповнення словникового запаса: торт , день народження, іменинниця, подарунки. Визначення першого звука в цих словах.
Ст..43
Ст..43
20.02.
73
День народження. Порівняння предметів за кольором, формою, розміром,Розглядання сюжетного малюнка, визначення в них сюжетних ліній.. Штрихування іграшок.
Ст..43
Ст..43
21.02.
74.
Пестливі слова . Застосування цих слів  у власному мовленні. Складання простих речень. Обведення трафаретів за контуром.
Ст..
Ст..
22.02.
75.
Пестливі слова. Самостійне висловлювання з опорою на предметні картинки. Штрихування за зразком.
Ст..
Ст..
23.02.
76
Весна. Робота за малюнком . Відповіді на запитання вчителя. Поповнення словникового запасу: весна, сонце, природа, природа. Виділення першого звука. Штрихування однакових предметів одним кольором.
Ст..44
Ст..44
27.02
77
Весна. Складання речень із двох – трьох слів за предметними малюнками. Інтонування речень. Штрихування  ліворуч – праворуч
Ст..44
Ст..44
28.02
78
Весна.  Р.М.  Складання простих речень за  малюнком. Назви предметів. Визначення голосних і приголосніх ( Без терміна). Поділ на склади. Штрихування фігур за зразком.
Ст..45
Ст..45
02.03.
79
Весна. Поповнення словникового запаса словами: пролісок, шпаківня, птахи, весна, радість. Визначення м΄яких та твердих приголосних. Інсценування діалогічного звертання до співрозмовника. Штиіхування за зразком. Р.Д.К. В. Сухомлинський «Петро, собака й кошеня»
Ст..45
Ст..45
03.03.
80
Матусине свято. Складання речень  із двох – трьох слів за сюжетним малюнком. Поділ речень на слова. Штрихування за зразком.
Ст..46
Ст.. 46
06.03.
81
Матусине свято. Проговарювання, розуміння лексичного значення слів та їх застосування. Поділ слів на склади. Визначення першого звука в словах. Штрихування за зразком.
Ст..46
Ст.. 46
07.03
82
Матусине свято. Співвіднесення предметів із їх графічним зображенням . Порівняння предметів за формою, розміром. Штрихування за зразком.
Ст..47
Ст. 57
09.03
83
Матусине свято. Розрізняння інтонацій , їх наслідування. Тверді та м΄які приголосні. Поділ слів на склади. Виділення звуків в словах. Обведення по пунктиру малюнка.
Ст..47
Ст..57
10.03.
84
Родина.   Робота за малюнком. Відповіді на запитання педагога щодо змісту сюжетного малюнка. Розрізнення кольорів.. З΄єднання крапок між собою за пунктиром.
Ст..48
Ст.. 48
13.03
85
Родина. Чистомовки. Казки. Інсценування діалогічного  звернення до співрозмовника.  Допоможи лисичці дістатися до солом΄яного бичка.
Ст..48
Ст 48
14.03
86
Родина . Р.М.Усна розповідь про свою родину. Поділ речень на слова. Поділ слів на склади. З΄єднання крапок між собою лініями у заданому напрямку.
Ст.. 49
Ст.. 49
15.03.
87
Родина. Р.Д.К В.Сухомлинського.» Чому здивувався Петрик». Переказування невеликого текста з опорою на малюнок. Продовження з΄єднання квіточок лініями між собою.
Ст..49
Ст.. 49
16.03
88
Комахи. Робота за малюнком. Відповіді на запитання педагога щодо змісту сюжетного малюнка. Поділ речень на слова.  Домальовування праворуч фігури за зразком.
Ст..50
Ст.50
20.03
89
Комахи. Складання речень про мурашок. Поділ речень на слова. Поділ слів на склади. Визначення першого звука в словах.  Відтворення  по крапках шляхів мишки до сиру.
Ст..50.
Ст.. 50
21.03
90
Комахи. Проговарювання , розуміння лексичного значення слів та їх застосування. Відтворення фігур праворуч за зразком. Розрізнення кольорів.
Ст..51
Ст..51
22.03
91
Комахи .Розпізнавання комах. Практичне розрізнення слів. Слова, що означають приналежність.Малювання будиночка за зразком по пунктирам.
Ст.51...
Ст.51
23.03
92
Квіти. Відповіді на запитання педагога щодо зміста предметних малюнків. Розрізнення кольорів. Поділ слів на склади. Визначення першого звука в словах. Орієнтування на площині аркуша паперу.
Ст.52
Ст.52
03.04
93
Квіти. Сприймання на слух загадок. Відгадування загадок. Відтворення на малюнку відгадок. Співвідношення предметів з малюнками.
Ст.52
Ст.52
04.04.
94
Квіти. Р.М. Складання  невеличкої розповіді за малюнком. Визнач їхню послідовність.  Робота за зразком.
Ст.53
Ст.53
05.04
95.
Квіти. Р.Д.К. Сприймання на слух, розуміння невеликого тексту. В.Сухомлинський. «Сива волосина». Виконання вправи,зберігаючи послідовність. Робота за зразком.
Ст 53
Ст. 53
06.04
96
Космос. Робота за малюнком. Відповіді на запитання педагога щодо змісту сюжетного малюнку. Поділ речень на слова. Визначення першого звука в словах «місяць», «сонце», «хмарка». Робота за зразком.
Ст. 54
Ст. 54
10.04
97
Космос. Вправи на розвиток мовленевого дихання. Вправи на логічне мислення. Проведення прямих ліній за зразком.
Ст. 54
Ст. 54
11.04
98
Космос. Порівняння предметів за формою, кольором , знаходження помилок на малюнку. Малювання фігур за зразком.
Ст.55
Ст. 55
12.04
99
Космос. Робота за малюнком. Складання простих речень. Поділ їх на слова.  Слова на склади. Визначення першого звука. Штрихування фігурними лініями за зразком.
Ст.55
 Ст.55
13.04
100
Великдень . Робота за малюнком. Відповіді на запитання педагога щодо змісту сюжетного малюнку. Складання простих речень.  Визначення голосних та приголосних звуків. Робота за зразком.
Ст. 56
Ст. 56
18.04
101
Великдень. Співвідношення предметів з малюнками. Об΄єднання предметів в групи . Малювання предметів округлої форми.
Ст.56
Ст.56
19.04
102
Великдень. Р.М.Складання простих речень про Великдень. Відгадування загадок про Паску, Писанки. Домалюй Писанки за пунктиром.
Ст.57
Ст 47
20.04
103
Великдень. Р,Д,К,  Чистомовки. Обведення писанок за пунктиром.
Ст.57.
Ст.47
21.04
104.
Інструменти.  Співвідшошення предметів з малюнками. Назва предметів одним словом. Знаходження зайвих предметів. Поділ цих слів на склади. Виділення першого звука. Відтворення малюнків по клітинках.
Ст. 58
Ст.58
24.04
105
Інструменти. Робота за малюнком. «Що можно виготовити, використовуючи інструменти?»Відтворення малюнка за зразком. Інсценування діалогічного звернення до співрозмовника.
Ст.58
Ст. 58
25.04
106
Інструменти.  Робота над словами , що означають предмети, їх дії, ознаки, приналежність. Відтворення малюнка по клітинкам.
Ст. 59
Ст.59
26.04
107
 Інструменти. Робота з малюнком-плутанкою. Визначення кількість предметів. Першого та останнього звука в назвах цих предметів. Порівняння малюнків.
Ст.59
Ст. 59
27.04
1о8
Український костюм. Опис предмета. (українського костюма.) Складання простих речень. Ділення на склади і визначення першого звука в словах:  «вишиванка». «вінок». Розрізняння звуків . Закріплення навичок обведення за пунктиром.
Ст.60
Ст.60
03.05
109
Український костюм. Самостійне ви словлювання. Поділ слів на склади «чобітки». «шаровари». Відповіді на запитання вчителя. Обведення за пунктиром  та розфарбування.
Ст.60
Ст.60
04.05.
110
Український костюм.Р.М. Усний твір. «Прикрась сорочку гарною вишивкою». Відгадування загадок.
Ст.61
Ст.61
05.05
111
Український костюм. Р.Д.К. В.Сухомлинський. «Щоб кіт мишки не впіймав». Розрізняння предметів за формою. Обведення малюнка за пунктиром.
Ст.61
Ст61
08.05
112
Український посуд . Назви предметів, їх ознаки, приналежність. Відповіді на запитання педагога. Наведення пунктирних ліній.
Ст.62
Ст.62
10.05.
113
Український посуд. Голосні, приголосні звуки.(повторення)Співвідношення предметів з малюнком. Вірші. Наведення пунктирних ліній.
Ст.62.
Ст. 62
11.05
114
Український посуд. Розрізнення предметів за формою, розміром , візерунками. . Тверді та м΄які приголосні.(повторення).  Обведення малюнків за пунктиром.
Ст. 63
Ст. 63
12.05
115
Український посуд. Загадки. Поділ слів на склади. Відповіді на запитання педагога щодо сюжетного малюнка. Обведення малюнка за пунктиром.
Ст. 63
Ст. 63
12.05.
116.
Літо. Складання простих речень за малюнком. Поділ речень на слова. Зображення від руки округлої форми.  З яких фігур складено?.
64Ст.

15.05
117
Літо. Співвідношення предметів з звуків малюнком. Визначення звуків в словах. Інсценізування діалогічного звертання до співрозмовника. (повторення) Зображення від руки  прямокутної форми. «З яких фігур складено?»
Ст.64

16.05
118
Літо. Р.М. Складання простих речень за малюнком. Визначення перших та останніх звуків в словах .Зображення від руки предметів трикутної форми. Складання фігур.


17.05
119.
Літо. Р.Д.К. В. Сухомлинський. «Ледача подушка». Переказ текста. Зображення предметів  квадратної форми від руки.


18.05.
120.
Повторення. Розвиток і координація рухів кісті руки і пальців ( робота з пластиліном)


22.05
121.
Повторення. Робота з мозаїкою, разом з вчителем.


23.05
122
Повторення. Робота з конструктором.


24.05
123
Повторення. Робота з сипучими матеріалами.


25.05